Starptautiskā Putras diena

Starptautiskas Putras dienas mērķis ir popularizēt putru kā veselīgu ēdienu. Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, tāpēc ir svarīgi, lai bērni un vecāki mainītu savus ikdienas paradumus un biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras.

Mūsu dārziņā 2. un 3.grupas bērni Putras dienu atzīmēja 20.oktobrī. Visas dienas garumā bērniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes. No rīta bērni kopā ar skolotājām sastādīja putras recepti un mācījās vārīt auzu pārslu biezputru. Putras vārīšanā bērniem palīdzēja laipnā pavāre, kas rādīja biezputras vārīšanas mākslu. Pēc tam grupiņā bērni cienājās ar pagatavotu putru. Grupās veselu dienu darbojās eksperimentu laboratorija – bērni taustīja, grupēja, ostīja dažādus putraimus un noskaidroja no kādiem graudiem tiek pagatavotas dažādas putras.

4.grupas bērni svinēja Putras dienu 11.oktobrī, kad ciemos atnāca pelīte, spēlēja pirkstu rotaļu ar karotēm. Pēc tam viņa piedāvāja bērniem piebērt putraimus kastrolī, lai uzvārītu putru. Bērni kopā ar pelīti izdarīja dažādu putru aplikācijas un pēc tam, kad bērni radoši pastrādāja, Pelīte cienāja visus ar garšīgu un veselīgu putru.

Tika pārrunāts, ka putra ir jāēd, lai izaugtu stipriem un veseliem. Patiess prieks bija dzirdēt, ka putras, izrādās, esot garšīgas un ļoti daudzi tās labprāt ēstu brokastīs un launagā ne tikai pirmsskolā, bet arī savās mājās.

Informāciju sagatavoja: p.i.skolotājas Olga Sokolova un Danuta Žurova