Veselības nedēļa pirmsskolas iestādē

Veselības nedēļa jeb MoveWeek ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. Šoruden, no 22. līdz 28.novembrim, bērnudārza “Starķītis” audzēkņi aktīvāk nekā parasti piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs – skrēja, lēca, pildīja speciāli bērniem sagatavotos fiziskās sagatavotības vingrinājumus, devās pastaigā pie Križu ezera. 

Grupas “Taurenīši” bērni piedalījās pasākumā “Esam veikli, ātri, stipri!”, kurš notika iestādes laukumiņā. Sākumā visi iesildījās ar skrējienu apkārt laukumiņam, pēc tam sākās jautrās stafetes un rotaļās, priecājoties par pirmo sniedziņu. 

Jaunākā vecumā grupiņas bērniem tika organizēts pasākums “Lecošie zaķīši”, pie bērniem ciemos atnāca Jautrais Zaķītis, kas aicināja bērnus pārvārēt dažādus neparastus šķēršļus lecot  un rāpojot dažādos veidos.

Grupas “Mārītes” audzēkņi arī piedalījās fiziskajās aktivitātēs. Mazajiem sportotājiem mūzikas pavadījumā kustības ierādīja skolotāja Rita Šukele. Pēc kopīgās vingrošanas bērni piedalījās stafetēs un gāja jautrās rotaļās. Stafetes un spēles bija emocionāli jautras, uzdevumus bērni veica ar prieku. Stafetēs izmantoja ne tikai fizisko spēku, bet arī domāšanu, asprātību. Stafetes bija gan izglītojošas, gan attīstošas, kas veicina bērnu sociālās prasmes, ātrumu, veiklību un kustību koordināciju. Šajās sporta aktivitātēs galvenais uzdevums bija veselības nostiprināšana, jautrība un pozitīvs noskaņojums visai dienai. 

Grupas “Pūcītes” bērni kopā ar pedagogiem devās pastaigā pie Križu ezera. Bērni iemācījās, ka ir svarīgi pavadīt laiku ārā, ejot garās pastaigās,  elpojot svaigu gaisu. Pārgājiena laikā bērniem bija iespēja ne tikai baudīt velo rudeni un dabas krāšņumu, bet arī piedalīties sporta aktivitātēs, kuras tika organizētas krāšņajā mežmalā netālu no ezera. 

Kopumā, skaitot visas dienas, piedalījās 42 dalībnieki. Mēs esam nogājuši 6 km, izpildījām 94 reizes dažādus vingrojumus, piedalījāmies 8 stafetēs.

Prieks par paveikto un galvenais, ka bērni  smaidīgi un gandarīti par svaigā gaisā pavadītajām, priecīgajām, sportiskajām dienām! Cerēsim, ka Veselības nedēļā gūtā informācija mums visiem palīdzēs būt veseliem!

Sagatavoja vadītājas vietniece Jeļena Griņeviča