Ražas diena grupā "Mārīte"

Saglabājot ikgadēju tradīciju, arī šogad Daugavpils pilsētas 22. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi. plānojot savus rudens darbus, atcerējās par sakņu dārzā izaudzēto ražu.

Pavasarī 3. grupas audzēkņi sakņu dārzā iestādīja kartupeļus. Visu vasaru audzēkņi kopa, ravēja, laistīja un loloja savu mazdārziņu. Un nu, kad Latvijā atkal klāt rudens, audzēkņi un skolotājas, sagatavojot lāpstiņas un spaiņus, devās uz mazdārziņu novākt izaudzēto ražu.  Paveiktais sniedza gandarījumu un daudz pozitīvu emociju.  Tādā veidā audzēkņi tiek radināti pie tādām vērtībām un tikumiem, kā darbs, daba, atbildība, centība un mērķtiecība.

Kad dārzs bija tukšs, bet spainīši pilni, bērni devās uz grupu, lai nomazgātu kartupeļus un plānotu, ko ar tiem darīt tālāk. Audzēkņi nolēma lūgt palīdzību iestādes pavāriem, kam viņi laipni piekrita. Pavāres Lidija un Lilija  atnāca ciemos pie bērniem un pastāstīja, ko var pagatavot no kartupeļiem, kādi trauki un piederumi tam nepieciešami. Sarunā bērni pastāstīja, ka viņiem garšo vārīti kartupeļi un palūdza Lidijai un Lilijai palīdzību, lai tos izvārītu.

Kad kartupeļi bija gatavi, grupas "Mārīte" bērni cienāja ar izaudzētajiem dārzeņiem visus iestādes audzēkņus.