Dodamies dabā!

Mūsu pirmsskolas audzēkņiem šogad paveicies pastaigu laikā baudīt īstu ziemu ar sniegu, ragavām un citiem ziemas priekiem. Taču rotaļājoties ārā, bērni novēroja, ka blakus mūsu iestādei vienmēr uzturas vēl kāds.

Katru dienu iestādes teritorijā un tuvākajā mežā bērni novēroja putnus, kuri izmisīgi kaut ko meklēja un lidinājās no viena zara uz otru. Tā bērniem radās ideja papētīt šos dzīvniekus tuvāk un noskaidrot, kādus putnus ziemā var sastapt pie mums Latvijā un no kā šie putni pārtiek aukstajos ziemas mēnešos.

Bērni un skolotāji izpētīja dažādus informācijas avotus un noskaidroja, ka Latvijā ir daudz putnu nometnieku, ka nelido uz siltajām zemēm un pārtiek no atrastajām sēklām mežā un līdz ziemai sagatavotās barības, kā arī labprāt apciemo cilvēku izveidotās putnu barotavas, kur vienmēr atrodams kāds gardums, ar ko sasildīties aukstajā laikā.

Uzzinot kas un kādiem putniem vislabāk garšo, ar ko drīkst un ar ko nedrīkst piebarot putnus, bērni nolēma paši izveidot cienastus spārnotajiem draugiem un aiznest tos uz tuvāko mežu.

Tā bērni mācās būt vienoti ar dabu, rūpēties un atbildīgi izturēties pret mazajiem meža iemītniekiem.

 

Informāciju sagatavoja vadītājas vietniece S.Kazakeviča