15. oktobris- tīro roku diena.

15. oktobris-tīro roku diena- Daugavpils pilsētas 22. pirmsskolas izglītības iestādē ir veids, kā bērniem aktualizēt personīgās higiēnas nozīmi. Šogad dažādi Roku higiēnai veltīti pasākumi norisinājās vairākās pirmsskolas grupās visas nedēļas garumā. Bērni iepazinās ar Ziepiņu un Mikrobiņu, kuri mācīja bērniem, kas ir mikrobi un kāpēc svarīgi mazgāt rokas. Pirmsskolas skolotājas piedāvāja bērniem dažādas aktivitātes, pētījumus, eksperimentus un uzdevumus, lai mudinātu bērnus attīstīt savas pašaprūpes prasmes un pilnveidot zināšanas par roku higiēnu. Bērni uzzināja, ka mikrobus var ieraudzīt tikai mikroskopā un ka tie izraisa daudz dažādas slimības.

Audzēkņus grupās apciemoja arī iestādes māsa Natālija. Katrā grupā viņa kopā ar bērniem atkārtoja roku mazgāšanas soļus, demonstrēja bērniem prezentāciju un izzinošas īsfilmas par roku higiēnu, dejoja ar bērniem deju par roku mazgāšanu.

Pēc novadītajiem pasākumiem bērni zīmēja zīmējumus, veidoja kolāžas. Skolotājas ar bērniem veidoja radošo darbu izstādi grupu garderobēs. Vecāki akcentē, ka bērni mājās sākuši kontrolēt visas ģimenes roku tīrību.  Tas nozīmē, ka iestādē notiekošie pasākumi bērniem bijuši interesanti un nozīmīgi.